Sanalika X
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanalika X

Sanalika Oyuncularının Buluşma Noktası

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ideal kilonuzu öğrenin

YazarMesaj
kemaltancan531

ideal kilonuzu öğrenin Empty
MesajKonu: ideal kilonuzu öğrenin   ideal kilonuzu öğrenin Icon_minitimeCuma Ekim 12, 2012 1:01 am

Site Adresi: idealkilohesaplama.net
Site İçeriği: Sağlık

ideal kilonuzu öğrenin Logo

ideal kilo hesaplama, ideal kilo, kilo hesaplama
Şimdi yukarıda yazanlar ne diyebilirsiniz bana. Bunlar bir çoğunuzun televizyonlarda gördüğünüz bki hesaplama yani beden kitle indexi denilen şeyin Türkçe anlamları diyebiliriz. ideal kilonuz kaç?, boyunuza göre ideal kiloda mısınız? Bunları hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz ben sizlere biraz açıklayayım yazımızın sonunda vereceğim siteden de bunları hesaplayabilirsiniz.

İdeal kilo nedir?
Bir çoğumuz bunu merak eder ideal kilomda olacağımda ne olacak, yer içer keyfime bakarım diyor.
Bu çok yanlış bi düşünce aslında tamam yiyin için keyfinize bakın buna karışan yok ama yediklerinizi spor yaparak yakmanız gerekir. Yada sporda yapmazsınız bunları yakmazsınızda, ama bi süre sonra aynada bile kendinize bakamayacak kadar şişmanlamış olursunuz. O zaman size olacakları ben biraz anlatayım ideal kilonuzda olmanızın kıymetini siz düşünün.

Yürürken zorlanacaksınız; Önceden belki 5-10 kilo metre aralıksız yürüyebilirken arkadaşlarınızla rahatlıkla gezebilirken şimdi arkadaşlarınız rahat rahat yürürken siz buram buram terler atacak ve yorulacaksınız bi yerde tıkanıp dinlenmek isteyeceksiniz. Bu yüzden bi süre sonra arkadaşlarınız sizi bi yere giderken çağırmamaya başlayacak.

Uyurken nefes alma sorunu yaşayacaksınız; Uyurken horlayacaksınız horlamanın sebebi ise uyurken insanların rahat nefes alamamasıdır. Neden nefes alamıyorlar vücut da ki fazla yağlardan ve kilolardan dolayı rahat nefes alamıyor, yatak da rahat hareket edemiyor ve vücut bi süre sonra sıkılıyor nefes alamıyor ve horlamaya başlıyorsunuz. Bu hem size bi eziyet hem de etrafınızda yatan kişilere büyük bi işkence.

Yaşınız ilerledikçe vücudunuz artık kilolarını tartmaz ve yürüyemez duruma dahi gelirsiniz.

Ama ben bunları yaşamaya razıyım yer içerim ideal kilom da umurumda bile değil diyorsanız siz bilirsiniz ama bunları yaşamak istemiyorum ideal kilo hesaplama mı yapmak ve bi diyetisyen yardımı ile ideal kilomda sağlıklı yaşamak istiyorum diyorsanız internette araştırdığım ve en düzgün ölçümler yapan formlar aşağıdaki sitede mevcuttur.

Site: http://www.idealkilohesaplama.net

ideal kilonuzu öğrenin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» C Programlama Öğrenin !